SAT Matematik – Geometri Kursları 2016

Açıklama: Metropol Eğitim Kurumları’da açılan SAT sınavı hazırlık kursları “SAT Reasoning Testi”adıyla bilinen SAT 1 sınavına yöneliktir. SAT Reasoning Testi “Mathematics”, “Critical Reading” ve “Writing” alt bölümlerinden oluşur. Yabancı uyruklu öğrencilerin Türkiye üniversitelerine kabulünde, sadece “Mathematics” ve “Critical Reading” testlerinden alınan puanlar dikkate alınır. “Writing” testi üniversitelere başvurularda değerlendirmeye tabi tutulmaz. SAT 2 adıyla bilinen “Subjects Tests” bölümü ancak belli sayıda üniversiteye başvurularda dikkate alınmaktadır. Metropol Eğitim Kurumları’nda SAT 2 sınavına hazırlık kursları verilmemektedir.

SAT sınavına (Matematik – Geometri) hazırlanan öğrenciler için kurs programı; SAT sınavında yer alan kapsadığı konuların anlatımı, tekrarı ve yoğun test çalışmalarından oluşmaktadır. Sınıflarımız 8 – 12 kişilik seviye gruplarıdır. SAT gruplarımız hafta içi sınıfları / hafta sonu sınıflarıolmak üzere gruplara ayrılır.

Kurslarımıza kayıt yaptıran SAT hazırlık öğrencilerine ücretsiz olarak;

• 3 adet kitap;
– SAT Matematik konu anlatımlı soru bankası
– SAT Geometri konu anlatımlı soru bankası
– SAT Reading + Matematik kılavuz kitabı

• 2 adet cep kitabı;
– SAT Matematik cep kitabı
– SAT Geometri cep kitabı

• 3 adet çalışma kitapçığı setleri
– SAT Matematik çalışma kitapçığı (12 sayı)
– SAT Geometri çalışma kitapçığı (8 sayı)
– SAT Reading çalışma kitapçığı (24 sayı)

Kitaplara ve çalışma kitapçıklarına ek olarak, SAT sınavına yönelik olarak hazırlanmış;

• 25 adet alıştırma kitapçığı (her bir kitapçık 1 veya 2 adet konuyu kapsamakta olup, konu özetleri, çözümlü örnekler ve alıştırma soruları içermektedir.)

• 25 adet konu tarama testi (her bir tarama testi 2-3 adet konuyu kapsamakta olup, derslerde işlenilen konuların öğrenciler tarafından ne kadar iyi öğrenildiğini ölçmektedir.)

• 120 adet matematik ve 80 adet geometri olmak üzere toplam 200 adet yaprak test (ders sırasında çözülmesi için ya da ev ödevi olarak dağıtılan, her konu için ayrı ayrı olarak hazırlanmış testlerdir.)

• Birer SAT provası niteliği taşıyan 20 adet SAT deneme sınavı uygulanır. Şubat ayından itibaren deneme sınavı sayısı arttırılır. Özellikle son sınavlar, kurumumuz dışından katılım oldukça fazla olduğundan, öğrencilerin sınav öncesi seviyelerini anlamaları açısından özel olarak önem taşımaktadır.

Metropol Eğitim Kurumları’nda öğrencilerimize verilen bütün yayınlar, Metropol Yayınları SAT departmanında görev alan, alanında uzman öğretmenlerimizin hazırladığı, ilgili kurullarda titizlikle incelenen konu anlatımlarından ve özgün sorulardan oluşmaktadır.

SAT hazırlık gruplarımızda haftalık zorunlu dersler dışında, rehberlik servisimiz öğrencilerimize grup olarak ya da bire bir etüd dersleri programlamakta, öğrencilerimiz deneme sınavı ya da tarama sınavı sonuçlarına göre ek derslerden yararlanmaktadırlar. Ayrıca öğrencilerimiz diledikleri taktirde, eksik oldukları derslerden veya konulardan grup halinde ya da bire bir etütler de alabilmektedirler.

Kurslarımıza katılmak için yurt dışından Türkiye’ye gelecek öğrencilerimiz, Yabancılar için Türkçe gruplarımızı da katılmak koşuluyla, kurslarımıza önceden kayıt yaptırarak, kendilerine gönderilecek olan “Kabul Mektubu” (Acceptance Letter) ile ülkelerindeki Türkiye büyükelçiliklerinden ve konsolosluklarından öğrenim vizesi talebinde bulunabilmekte, böylece Türkiye’ye öğrenim vizesi ile giriş yaptıktan sonra oturma izni alabilmektedirler.

 

2015-2016 DÖNEMİ SAT HAZIRLIK KURSLARI

MATEMATİK – GEOMETRİ

ELEŞTİREL OKUMA (CRITICAL READING)

GRUPLARI

sat2016

Not 1: Öğrencilerimizin oturma izni alabilmeleri için Yabancılar için Türkçe gruplarımıza katılmaları gerekmektedir.

Not 2: Kurslarımıza yurtdışından kayıt yaptırabilmek ya da gruplarımızda yer ayırttırmak için pasaport veya kimliğinizi bize mail ya da faks yoluyla göndermeniz; ayrıca katılmayı düşündüğünüz grubun kurs ücretinin minumum % 20’sini, banka hesaplarımızdan birine yatırmanız gerekmektedir. (Kurs ücretleri hakkında bilgi almak için 0090 312 231 44 99 nolu telefon numarası ya da kurslar@metropolegitimkurumlari.com mail adresi ile lütfen iletişime geçiniz.)

Not 3: Gruplarımıza çok fazla talep olduğundan, bazı grupların kontenjanları başlangıç tarihlerinden önce dolmakta ve kayıtları kapanmaktadır. Bu nedenle kesin olarak kayıt yaptırmayı düşündüğünüz gruplara, başlangıç tarihlerinden önce kayıt yaptırmanız ya da kurumumuzla iletişime geçerek katılmayı düşündüğünüz gruplar hakkında öncesinde bilgi almanız yararlı olacaktır.

Not 4: Yukarıdaki tabloda belirtilen grup başlangıç tarihlerinin her birinde yeterli öğrenci sayısı oluştuğu sürece gruplar açılabilir.

Not 5: Yukarıdaki tablolarda başlangıç tarihlerinin her birinde, ancak yeterli öğrenci sayısı oluştuğu takdirde yeni grup veya gruplar açılabilir.

Not 6: SAT sınavları Türkiye’de yılda 5 kez yapılmaktadır. Kurumumuzda açılan kurslar, yeterli bir sınav hazırlık sürecinden geçilmesi ve üniversitelerin başvurularının haziran ayı itibariyle başlaması nedeniyle Mayıs 2016’daki  SAT sınavına kadardır. Yeterli sayıda talep olduğu durumlarda Mayıs 2016’dan önceki tarihlerde uygulanacak olan SAT sınavlarına da hazırlık grupları açılabilmektedir.


Ek 1: Kayıt yaptıracak öğrencilerden 2 adet fotoğraf, pasaport/kimlik fotokopisi, oturma izni/ikamet tezkeresi fotokopisi istenir.
Ek 2: Ders programları gruplar başlamadan en geç 3 gün öncesinde kesinleşir.
Ek 3: Metropol Eğitim Kurumları SAT hazırlık kursları grup başlangıç tarihlerini, ders dağılımlarını, kayıt ücretlerini, kayıt olma şartlarını herhangi bir açıklamaya gerek kalmaksızın değiştirebilir.
Ek 4: SAT kurslarına kayıt esnasında ödenen kayıt ücretleri yasal olarak ispatlanan özel şartlar dışında iade edilemez.

Copyright © 2016 SAT Sınavı Bilgi Edinme ve Haber Portalı Tüm hakları saklıdır.