SAT (İngilizce) Kursları

Açıklama: Metropol Dershaneleri’nde açılan SAT sınavı hazırlık kursları “SAT Reasoning Testi” adıyla bilinen SAT 1 sınavına yöneliktir. SAT Reasoning Testi “Mathematics”, “Critical Reading” ve “Writing” alt bölümlerinden oluşur. Yabancı uyruklu öğrencilerin Türkiye üniversitelerine kabulünde, sadece “Mathematics” ve “Critical Reading” testlerinden alınan puanlar dikkate alınır. “Writing” testi üniversitelere başvurularda değerlendirmeye tabi tutulmaz. SAT 2 adıyla bilinen “Subjects Tests” bölümü ancak bazı Amerikan üniversitelerine başvurularda dikkate alınmaktadır. Metropol Dershaneleri’nde SAT 2 sınavına hazırlık kursları verilmemektedir.SAT’a (İngilizce) hazırlanan öğrenciler için kurs programı; SAT sınavında yer alan kapsadığı konuların anlatımı, tekrarı ve yoğun test çalışmalarından oluşmaktadır. Sınıflarımız 12 – 18 kişilik seviye gruplarıdır. SAT gruplarımız hafta içi sınıfları / hafta sonu sınıfları ve derslerin Türkçe veya İngilizce olarak anlatıldığı sınıflar olmak üzere gruplara ayrılır. 

Kurslarımıza kayıt yaptıran SAT hazırlık öğrencilerine ücretsiz olarak; 

• 2 adet kitap;
- SAT İngilizce konu anlatımlı kitabı
- SAT İngilizce uygulama kitabı 

• Birer SAT provası niteliği taşıyan 20 adet SAT deneme sınavı uygulanır. Şubat ayından itibaren deneme sınavı sayısı arttırılır. Özellikle son sınavlar, dershanemiz dışından katılım oldukça fazla olduğundan, öğrencilerin sınav öncesi seviyelerini anlamaları açısından özel olarak önem taşımaktadır. 

Metropol Dershanelerinde öğrencilerimize verilen bütün yayınlar, Metropol Yayınları SAT departmanında görev alan, alanında uzman öğretmenlerimizin hazırladığı, ilgili kurullarda titizlikle incelenen konu anlatımlarından ve özgün sorulardan oluşmaktadır. 

SAT hazırlık gruplarımızda haftalık zorunlu dersler dışında, rehberlik servisimiz öğrencilerimize grup olarak ya da bire bir etüd dersleri programlamakta, öğrencilerimiz deneme sınavı ya da tarama sınavı sonuçlarına göre ek derslerden yararlanmaktadırlar. Ayrıca öğrencilerimiz diledikleri taktirde, eksik oldukları derslerden veya konulardan grup halinde ya da bire bir etütler de alabilmektedirler. 

Kurslarımıza katılmak için yurt dışından Türkiye’ye gelecek öğrencilerimiz, TÖMER gruplarımızı da katılmak koşuluyla, kurslarımıza önceden kayıt yaptırarak, kendilerine gönderilecek olan “Kabul Mektubu” (Acceptance Letter) ile ülkelerindeki Türkiye büyükelçiliklerinden ve konsolosluklarından öğrenim vizesi talebinde bulunabilmekte, böylece Türkiye’ye öğrenim vizesi ile giriş yaptıktan sonra oturma izni alabilmektedirler. 

TÖMER gruplarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için lütfen tıklayınız… 

Not 1: Öğrencilerimizin oturma izni alabilmeleri için TÖMER gruplarına katılmaları gerekmektedir. 

Not 2: Kurslarımıza yurtdışından kayıt yaptırabilmek ya da gruplarımızda yer ayırttırmak için pasaport veya kimliğinizi bize mail ya da faks yoluyla göndermeniz; ayrıca katılmayı düşündüğünüz grubun kurs ücretinin minumum % 20′sini, banka hesaplarımızdan birine yatırmanız gerekmektedir. (Kurs ücretleri hakkında bilgi almak için 0090 312 231 44 99 nolu telefon numarası ya da metropol@metropoldershaneleri.com mail adresi ile lütfen iletişime geçiniz.) 

Not 3: Gruplarımıza çok fazla talep olduğundan, bazı grupların kontenjanları başlangıç tarihlerinden önce dolmakta ve kayıtları kapanmaktadır. Bu nedenle kesin olarak kayıt yaptırmayı düşündüğünüz gruplara, başlangıç tarihlerinden önce kayıt yaptırmanız ya da kurumumuzla iletişime geçerek katılmayı düşündüğünüz gruplar hakkında öncesinde bilgi almanız yararlı olacaktır. 

2010-2011 DÖNEMİ SAT (İngilizce) HAZIRLIK GRUPLARI 

Ders Saatleri HAFTALIK TOPLAM DERS: 12-14-16-20-26 SAAT
Bitiş Tarihi 7 MAYIS 2011 TARİHLİ  SAT SINAVI
SAT (Scholastic Aptitude Test) Başlangıç Tarihleri Süre
11 Ekim 2010 30 Hafta – (Haftalık 12 saat)
8 Kasım 2010 26 Hafta – (Haftalık 14 saat)
6 Aralık 2010 22 Hafta – (Haftalık 16 saat)
3 Ocak  2011 18 Hafta – (Haftalık 20 saat)
31 Ocak 2011 14 Hafta – (Haftalık 26 saat)

Not 4: Tüm gruplarımızın hazırlık programları 7 Mayıs 2011 tarihine kadar sürmektedir. Ekim, Kasım ve Aralık aylarında başlayan grupların dersleri Nisan ayında bitirilir. Konuların bitiminden sonraki süreçte konu tekrar dersleri yapılır, belli aralıklarla uygulanan konu tekrar testleri veya sınavlarıyla öğrencilerin bilgi eksikliklerinin giderilmesi ve öğrendikleri bilgileri pekiştirmeleri sağlanır.Not 5: Yukarıdaki tabloda belirtilen grup başlangıç tarihlerinin her birinde yeterli öğrenci sayısı oluştuğu sürece Türkçe veya İngilizce gruplar açılabilir. 

Not 6: SAT sınavları ortalama olarak 2 ayda bir yapılır. Dershanemizde açılan kurslar, yeterli bir hazırlık sürecinde geçilmesi ve üniversitelerin başvurularının haziran ayı itibariyle başlaması nedeniyle 7 Mayıs 2011 tarihindeki SAT sınavına kadardır. Yeterli sayıda talep olduğu durumlarda 7 Mayıs 2011′den önceki tarihlerde uygulanacak olan SAT sınavlarına da hazırlık grupları açılabilmektedir. 

2010 – 2011 EĞİTİM – ÖĞRETİM YILI TATİL GÜNLERİ 

RAMAZAN BAYRAMI: 8-9-10-11-12 Eylül 2010 

CUMHURİYET BAYRAMI: 29 Ekim 2010KURBAN BAYRAMI: 16-17-18-19 Kasım 2010YILBAŞI: 1 Ocak 2011 CumartesiYARIYIL TATİLİ: 31 OCAK 2011 – 14 ŞUBAT 2011ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI: 23 NİSAN 2011


Not 1: Kayıt yaptıracak öğrencilerden 2 adet fotoğraf, pasaport/kimlik fotokopisi, oturma izni/ikamet tezkeresi fotokopisi istenir.
Not 2: Ders programları gruplar başlamadan en geç 3 gün öncesinde kesinleşir.
Not 3: Metropol Dershaneleri SAT hazırlık kursları grup başlangıç tarihlerini, ders dağılımlarını, kayıt ücretlerini, kayıt olma şartlarını herhangi bir açıklamaya gerek kalmaksızın değiştirebilir.
Not 4: SAT kurslarına kayıt esnasında ödenen kayıt ücretleri yasal olarak ispatlanan özel şartlar dışında iade edilemez. 
Copyright © 2016 SAT Sınavı Bilgi Edinme ve Haber Portalı Tüm hakları saklıdır.